Co zrobić, aby nie dać się oszukać?maj 15, 10:57

Rynek kredytów gotówkowych często niesie za sobą wiele potencjalnych oszustów. Chwila nieuwagi, mała wiedza i możemy się stać potencjalną ofiarą. Zatem jak nie dać się oszukać?

Kilka ważnych uwag

Warto sprawdzić instytucję, która oferuje pożyczki gotówkowe. Warto pamiętać, że oszuści są wszędzie, tylko dobrze się kamuflują. Warto sprawdzić, czy placówka działa legalnie. Wiele razy zdarzyło się tak, że braliśmy pożyczkę a firma po prostu znikała. Potem znajdywał się nowy właściciel i zadłużenie musieliśmy spłacać dużo wyższe niż obowiązywało w umowie. Co się przekładało na to, że zostaliśmy oszukani. Takie są niestety pułapki kredytowe, których powinniśmy za wszelką cenę unikać. Ważne jest także sprawdzenie, czy dana instytucja nie znajduje się na tzw. „czarnej liście”. Taka lista jest tworzona z myślą o nieuczciwych przedsiębiorcach. Oszuści unikają rozgłosu za wszelką cenę, dlatego w internecie jest o nich mało informacji. Już wtedy powinna się nam zapalić czerwona lampka ostrzegawcza, że z tą firmą oferującą pożyczanie pieniędzy jest coś nie tak. Dlatego na przyszłość warto to sprawdzić a nie od razu podejmować decyzję.

Dokładnie sprawdź oferty

Urzekła nas reklama? To świetnie, ale powinniśmy ją bardziej prześwietlić. Reklamodawcy wiedzą co robią. Zalety produktu są przedstawione wielkimi, kolorowymi literami, natomiast mniej istotna część jest małym druczkiem. Starszym osobom ciężko jest przeczytać mały tekst, który nie rzuca się w oczy. Warto także czytać umowę do końca. W niej powinna być także zawarta całkowita kwota pożyczki, nie daj się naciągnąć na super oferty i mydlenie oczu. Pożyczka powinna być ubezpieczona, dlatego warto też zwrócić na to szczególną uwagę. Można także z niego zrezygnować, ale lepiej dmuchać na zimne. Kto wie, może wypadek losowy nie pozwoli Ci na spłatę pożyczki? Aby odciążyć rodzinę należy pomyśleć o ubezpieczeniu. Przysługuje także okres 14-dniowego wypowiedzenia umowy. Można z niej dowolnie zrezygnować bez podania przyczyny. W tym przypadku firma nie ma żadnych praw, aby Ci to utrudnić. Jednak po tym okresie nie mamy już takiej opcji i zerwanie umowy pomiędzy klientem a firmą oferującą pożyczki może nas słono kosztować. Warto zatem przemyśleć swoje za i przeciw zanim podejmie się decyzję o wzięciu pożyczki gotówkowej.