Kredyty samochodowekwi 5, 11:08

W Polsce rocznie sprzedaje się około 250 nowych samochodów. Jeżeli chodzi o auta używane, to tych sprzedaje się około 850 tysięcy rocznie. Z pewnością każdy z ans niejednokrotnie zadał sobie pytanie ”skąd ten skąd ten sąsiad wziął pieniądze na nowe auto”. Jak się okazuje zakup samochodów zarówno nowych jak i używanych jest możliwy dzięki sfinansowaniu transakcji za pomocą taniego i korzystnego kredytu samochodowego.

Dziś na kredyt można kupić praktycznie każde auto, nie tylko nowe z salonu ale także auto używane od osoby prywatnej, z komisu, giełdy a nawet z sprowadzonego z zagranicy. Nie ma również żadnego problemu z uzyskaniem kredytu na motor, traktor czy nawet motorówkę. Nie mogą narzekać również firmy prowadzące działalność gospodarczą ponieważ bardzo łatwo można otrzymać kredyt również na samochód służbowy czy też ciężarowy. Alternatywą dla kredytów samochodowych jest oczywiście leasing. Większość banków w Polsce finansuje w całości bez wkładu własnego, a raty rozkłada na długi okres co jest również bardzo atrakcyjne dla potencjalnego klienta.

Niestety nie zawsze da się w sposób prosty i zasadny porównać oferty kredytów samochodowych z różnych banków. Dzieje się tak dlatego, że banki rozkładaj koszty takiego kredytu na różne elementy. Składają się one przede wszystkim z oprocentowania, prowizji, opłaty przygotowawczej, składki na ubezpieczenie kredytu w razie utraty pracy a nawet śmierci. Dlatego też cała procedura jaką będziemy musieli przejść będzie dość długa, a często nawet stresująca. Niestety często jest również tak, że to co banki obiecują nam w reklamach odbiega znacznie od rzeczywistości i w momencie podpisywania umowy bądź zapoznawania się z nią sytuacja zaczyna wyglądać nieco inaczej niż się tego spodziewaliśmy.

Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie poszukiwania odpowiedniego banku i kredytu warto wcześniej skorzystać z zestawień różnych kredytów i porównać również wady i zalety typowego kredytu samochodowego z bardzo popularnym kredytem gotówkowym niezabezpieczonym.

Dzięki takim narzędziom jak porównanie kredytów samochodowych, wyszukiwarki kredytowej czy też kalkulatora kredytu samochodowego który obliczy nam wysokość rat możliwy będzie wybór oferty najkorzystniejszej dla nas. Wówczas z pewnością wybierzemy najlepszy kredyt samochodowy który będzie dostosowany do naszych potrzeb, a przede wszystkim do naszej sytuacji finansowej. Warto również dowiedzieć się wcześniej jakie dokumenty i zaświadczenia będą nam potrzebne do zaciągnięcia kredytu samochodowego.