Masz w planach modyfikację hipoteki? Koniecznie to przeczytaj!sie 27, 13:31

Uzyskanie modyfikacji kredytu hipotecznego może wydawać się tylko misją, którą może osiągnąć mityczny bohater. Jednak jest to możliwe, ale kluczem jest to by znaleźć jak najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych

Pozornie tajemnicza natura tego, kto kwalifikuje się do modyfikacji pożyczki, jest legendarna wśród doradców mieszkaniowych. Ale ci eksperci twierdzą, że istnieją sposoby, dzięki którym właściciele domów mogą lepiej sobie radzić.

Poniżej przedstawiono wskazówki dla doradców mieszkaniowych dotyczące zmiany kredytu hipotecznego:
Uzupełnij pakiet. Właściciele domów muszą przesłać odcinki wypłat, list o trudnościach, budżet i wszelkie inne dokumenty, które chce mieć pożyczkodawca. Jeśli brakuje choćby jednego dokumentu lub jest on nieaktualny, cały plik zostanie pominięty.

Zadawaj pytania. Upewnij się, że wiesz dokładnie, co przekazać pożyczkodawcom. Ci często żądają dwóch wypłat z tytułu wypłaty na podstawie założenia, że ??dwie wypłaty stanowią miesięczny dochód. Ale właściciel domu, który otrzymuje wynagrodzenie tygodniowe, dwumiesięczne lub miesięczne, może złożyć więcej lub mniej dokumentów wypłaty. Podobne nieporozumienia dotyczące innych dokumentów mogą być równie problematyczne.

Pozostań w kontakcie. Właściciele domów powinni dzwonić do obsługi przynajmniej raz w tygodniu i sprawdzać status swojej prośby. Zapytaj, czy plik jest kompletny. Przejrzyj dokumenty. Wyjaśnij wszelkie specjalne lub zmienione okoliczności. Doradca może pomóc, ale kredytodawcy chcą również regularnie otrzymywać informacje od właściciela domu.

Bądź wytrwały. Właściciele domów naturalnie czują się sfrustrowani, gdy są proszeni o ponowne przesłanie dokumentów. Ale ci, którzy zdają sobie sprawę z tego, że są “na wezwanie” mogą zostać nagrodzeni. Po drugiej stronie stołu przedstawiciele obsługujących pożyczki oferują również wskazówki dla właścicieli domów, którzy szukają modyfikacji. Np. bądź elastyczny. Modyfikacje pożyczek mają różne oblicza, a nie wszyscy są zakwalifikowani do programu w rządzie. To zadanie jest specyficzne, niezbywalne i wymaga pełnej dokumentacji dotyczącej dochodu.

Oznacz dobrze swoje dokumenty. Pożyczkodawca codziennie kilkadziesiąt tysięcy arkuszy papieru od około 3 000 kredytobiorców. Aby przetrwać tę burzę papierkowej roboty, właściciele domów powinni złożyć kompletny pakiet, umieścić swoje nazwiska i numery pożyczek na każdym dokumencie i zadzwonić, aby dowiedzieć się czy wszystkie strony zostały odebrane. Każdy dokument musi być “nieskazitelny”.

Właściciele domów są zobowiązani nie tylko do przedkładania dokumentów potwierdzających dochody, ale także do podpisania formularza który umożliwia usługodawcy dostęp do zeznań. Konieczne jest także to, by znać bieżące oprocentowanie kredytów hipotecznych oraz wskazać wszystkie szczegóły, jeśli chodzi o historię zatrudnienia. Kredyty hipoteczne przy tak kompletnych dokumentach stają się bardziej realne.