Kredyty gotówkowe – bank czy biura pożyczkowe i parabanki ?mar 27, 12:41

W Polsce istnieją setki banków oraz parabanków. Różnią się one wielkością kapitału, marką oraz warunkami kredytów gotówkowych. Placówki niektórych istnieją tylko w dużych miastach, część natomiast występuje nawet w małych miejscowościach i na wsiach. Służy to klientowi, ponieważ dzięki temu zawsze może się on udać osobiście do stacjonarnego punktu danej instytucji finansowej i tam wszystkiego się dowiedzieć z pierwszej ręki. Banki posiadają swoje lokale w większości dużych miast. Parabanki posiadają swoje biura oraz agentów w większości dużych i małych miast Polski. Natomiast biura pożyczkowe można spotkać nawet na wsiach. Zasada jest taka, ze im większa jest firma pożyczkowa (ma większy kapitał oraz liczbę klientów), to tym lepsze warunki może nam ona zaoferować. Z drugiej strony jednak, im większe jest instytucja bankowa, tym więcej formalności jest wymagane. Ciężej jest też uzyskać kredyt gotówkowy w dużym banku, niż w małym biurze pożyczkowym. W bankach RRSO waha się w granicach 15 %, w parabankach waha się w granicach 40 %, natomiast w biurach pożyczkowych – 300 %. Jak można łatwo się domyśleć, im mniejsza instytucja finansowa tym mniej może nam pożyczyć pieniędzy. Dlatego nasze wybory kredytu gotówkowego, w danej firmie pożyczkowej, trzeba dostosować do naszych zarobków, ewentualnych długów oraz wszelkich innych czynników.

W wyborze kredytu gotówkowego mogą pomóc doświadczenia innych osób, których opinie na temat danego kredytu lub firmy możemy bardzo łatwo znaleźć w internecie. Mowa jest tu o forach internetowych, gdzie wypowiadają się osoby z całej Polski. Zazwyczaj posiadały lub posiadają one kredyty gotówkowe w danej instytucji i mogą się podzielić własnymi doświadczeniami z nimi związanymi. Tego typu miejsca są ogólnodostępne i posiadają wiarygodne opinie prawdziwych ludzi. Na takich forach możemy się również bardzo łatwo zapytać o nurtujący nas problem (po wcześniejszym zarejestrowaniu się). Z pewnością zostanie nam udzielona wyczerpująca odpowiedź, dzięki której możemy zyskać nowe światło na dany kredyt gotówkowy lub instytucję finansową. W internecie istnieją również inne, specjalistyczne strony internetowe, z zebranymi w jednym miejscu ofertami poszczególnych kredytów gotówkowych. Zazwyczaj takie zestawienia posiadają całkowite koszty kredytu w danej instytucji finansowej. Dzięki powyższemu łatwiej będzie nam dokonać dobrego wyboru. Jeżeli nie ufamy opiniom innych ludzi, zawsze możemy udać się do siedziby danej firmy i tam z pierwszej ręki uzyskać wszelkie potrzebne nam informacje. Może być również tak, że posiadamy własne doświadczenia i to nie jest nasz pierwszy kredyt gotówkowy. Takie osoby, posiadają zazwyczaj szerszą wiedzę na temat działania kredytów gotówkowych i jest im łatwiej wziąć następna pożyczkę, na preferencyjnych warunkach. Jeżeli ktoś już posiada doświadczenie w omawianych sprawach, łatwiej jest mu również znaleźć najlepszą ofertę na rynku.

Podsumowując warto również powiedzieć, że wszystkie instytucje finansowe starają się o swoich klientów i jednocześnie nie chcą spowodować ich problemów (bankructwo = brak spłaty rat). Z powyższych powodów, branie kredytów jest obecnie bezpieczne oraz jednocześnie przyjemne. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób, które nie miało styczności z kredytami gotówkowymi, po prostu się ich boi. Takim osobom można polecić wzięcie niewielkiej pożyczki i sprawdzenie samemu czy jest to takie niebezpieczne. Zazwyczaj jest to o wiele bezpieczniejsze, niż pożyczanie pieniędzy od rodziny lub znajomych (niepotrzebne pytania, pretensje itp.).